Tarihçemiz

As Grup, temelleri 1966 yılında İzmir’de, Enerji sektöründe atılan; günümüzde faaliyet ve yatırımlarını Enerji, Otomotiv, İnşaat ve Bilişim gibi pek çok alanda sürdürmekte olan bir şirketler grubudur.

Tek bir akaryakıt istasyonu olarak başladık…

Türkiye’nin ilk liman bayisi olduk…

 1966 yılında AS Yakıt Petrol şirketini kuran ve bünyesinde bir akaryakıt istasyonunu hizmete açan kurucumuz Ayhan Aslan, 1970’li yıllarda ülkemizde kalorifer yakıtı kullanımının yaygınlaşması ile ticari hayatında büyük bir başarı yakalamıştır. O tarihlerde ülkemizde henüz hiç bilinmeyen ‘Transit Yakıt Rejimi’’nin kurgulanıp resmi kurumlarca kabul edilmesinin sağlanması sürecine aracı olan ve büyük rol oynayan kurucumuz, 1977 yılında AS Yakıt Petrol firmamıza Petrol Ofisi Anonim Şirketi’nin “001” belge numarası ile “Türkiye’nin ilk Liman Bayisi” unvanını kazandırmış ve bu hamlesiyle hem ticari başarısını katlarken hem de sektörel anlamda yeni bir dönemi başlatmıştır.

Toptan satışlarla ticari ağımızı büyüttük…

Taşıt Tanıma’nın öncüsü olduk…

 Kuruluşundan itibaren, petrol ve kalorifer yakıtı satışlarıyla vizyonerliğini ortaya koyan kurucumuz  ve AS Yakıt Petrol şirketimiz, 2000’li yılların başı için hedefini toptan akaryakıt satışı kanalında büyümek olarak belirlemiş ve günümüzde de halen devam etmekte olan toptan satışlar ile madencilik, ağır sanayi, otomotiv, lojistik, tersane, inşaat, tarım ve gıda sektörlerindeki firmalara hizmet vermeye başlamıştır. AS Yakıt Petrol şirketimiz en üst düzey kalite standartları ile ülkemizin 81 ilinde her noktada akaryakıt ikmali faaliyetlerini sürdürmektedir.

AS Yakıt Petrol şirketimiz; petrol, kalorifer yakıtı ve toptan akaryakıt satışları alanındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, 2010 yılında ticari başarılarına bir yenisini daha eklemiş ve Petrol Ofisi’nde “Filo Satışları” olarak adlandırılan ancak piyasada taşıt tanıma olarak bilinen sektörde distribütörlük almıştır. Taşıt tanıma satış kanalında her geçen gün büyüyen ve yaygınlaşan bir satış ağına ulaşan şirketimiz şu anda 45.000’in üzerinde araca hizmet vermektedir. Petrol Ofisi’nin en büyük distribütörü unvanını elde etmiş ve korumakta olan şirketimiz taşıt tanıma alanında teknik ve organizasyonel olarak da sektör lideri konumundadır.

Yine 2010 yılında As Yakıt Petrol şirketine ek olarak ASRABA Filo A.Ş şirketimizin kuruluşu gerçekleşmiştir. Böylelikle petrol, kalorifer yakıtı, toptan akaryakıt, taşıt tanıma alanlarındaki başarılarımıza bir yenisi daha eklenmiş ve araç kiralama sektörüne giriş yapılmıştır. 2018 yılında kiralama faaliyetlerimiz Nokta Filo ismiyle güncellenmiş, 2021 yılında ise bu hizmet Artı Nokta uygulaması ile farklı bir yöne evrilmiştir.

Yeni istasyonlarımız ile gücümüzü arttırdık..

As Yakıt Petrol, 2016 yılında Manisa’daki ilk Petrol Ofisi istasyonunun açılışını gerçekleştirmiş ve hemen ardından 2017 yılında Manisa’daki ikinci istasyonunu da açmıştır. 2018 yılında ise İstanbul’daki ilk akaryakıt istasyonumuz, Tuzla’da açılmıştır.

2018 bizim için ‘başka’ bir yıldı.

Giderek daha yaygın bir ağa ve artan başarılı şirket sayısına ulaşan grubumuz, 2018 yılında dört yeni şirket kurulumu daha gerçekleştirmiştir.

AS Marin şirketimiz,Sakarya-Karasu’da faaliyete geçen Ro-Ro limanın içerisinde yurt dışına çıkış yapmakta olan kara araçlarına Petrol Ofisi bayiliği ile akaryakıt ikmali gerçekleştirmekte olup yine aynı yıl kurulan AS Marin Netherland şirketimiz ise yine aynı limandaki gemilere transit yakıt satışı sağlamaktadır.

Bu yıl kurulan bir diğer şirketimiz olan Avrasya ise Turkcell ve Petrol Ofisi iş ortaklığı ile taşıt tanıma sistemleri satış ağı geliştirmektedir. Yine bu yıl kurulan ve bilgi teknolojileri ile hizmet sektöründe faaliyet gösteren AS Veri şirketimiz ise Masterpass entegratörlüğü sağlamasının yanı sıra AS Deneyim Çağrı Merkezi hizmetini de geliştirerek grubumuzun farklı sektörlerdeki başarılarının bir diğer temsilcisi olmuştur.

Geleceği inşa eden her alanda olmalıydık…

2019 yılında kurduğumuz ASLAND Gayrimenkul ve ASLAND Mimarlık şirketlerimiz ile de inşaat ve gayrimenkul sektörlerine girişimiz gerçekleşmiş olup bu alandaki başarılı projelerimiz hızla devam etmektedir.

2022 yılında ise yatırımlarımızı Bilişim sektöründe sürdürme kararımız ile birlikte iki yeni bilişim şirketimizin daha kuruluşunu gerçekleştirdik. Ve yine bu yıl ASER Enerji’yi kurarak Düzce lokasyonumuzdaki ilk Shell istasyonumuzun da açılışını yaptık.

1966 yılında AS Yakıt ile başlayan yolculuğumuzu şu anda AS YAKIT, ASRABA, AS MARİN, AVRASYA, AS VERİ, AS DENİZ, ASLAND GAYRİMENKUL, ASLAND MİMARLIK, ASKO BİLİŞİM, FULLCEP BİLİŞİM ve ASER Enerji olarak sürdürmekteyiz. Her geçen gün büyüyen AS Grup ailemiz, her sektörde korumayı sürdürmekte kararlı olduğumuz değerlerimiz ve hiç bitmeyecek olan daha iyisine ulaşma arzumuz ile kendimizi her zaman yolun başında görüyor ve heyecanımızı hep koruyoruz.

Gücümüzü geçmişimizden ve kendimizden alıyoruz…